Obok ceramicznych i stalowych rosnąca popularnością cieszą się zlewy granitowe. Chociaż są one cięższe i póki co droższe niż ich klasyczni “kuzyni” to przeważają inne materiały listą zalet.

Granitowe zlewozmywaki są bardzo odporne na uszkodzenia i zarysowania. Praktycznie niemożliwe jest, aby podczas użytkowania powstały ma ich powierzchni rysy czy odpryski. Nie widać też upływu czasu, gdyż granit jest odporny na osady i kamień, a także nie zmieniają barwy pod wpływem promieniowania słonecznego.
Zlewy granitowe nie wymagają szczególnej konserwacji, wystarczy umyć je płynem do naczyń lub do czyszczenia kuchni i przetrzeć suchą szmatką.
Efektownie prezentują się w nowoczesnych kuchniach, zwłaszcza te utrzymane w odcieniach szarości lub czarne. Beżowy granitowy zlew znakomicie dopełniały rustykalny charakter wnętrza. Niektóry producenci armatury kuchennej oferują dopasowane do zlewu granitowe baterie w identycznych kolorach. Takie wyposażenie kuchni z pewnością będzie przyciągać wzrok i cieszyć jednocześnie wygodą użytkowania. To fantastyczne rozwiązanie do każdej kuchni.