Dobór odpowiedniego oświetlenia do domu to sprawa kluczowa. Będzie ono umożliwiało bezpieczne przemieszczanie się, wykonywanie przeróżnych czynności, a także może stanowić wspaniałą ozdobę. Warto jednak przed zakupem zapoznać się z danymi technicznymi i zastanowić się na przykład ile żarówka zużywa prądu lub jak dobrać żarówki led, żeby skutecznie obniżyć rachunki za prąd.

Ile żarówka zużywa prądu?

Dlaczego coraz częściej decydujemy się na zakup żarówek LED? Ponieważ jest to spora oszczędność. Choć nie można zapominać, że na początek wiąże się o z wyższą inwestycją. Odpowiednik tradycyjnej żarówki 60 W, która kosztuje około 2-3 złote, potrafi kosztować nawet do 14 złotych (moc około 8-11 W). Trzeba zatem nastawić się na spory wydatek, który jednak z czasem się zwróci.

Jak dobrać żarówki LED?

Sama moc żarówek to jednak nie wszystko. Chcąc kupić LEDy do naszego domu, nie zapominajmy o dobraniu też odpowiedniej temperatury barwowej do konkretnej funkcji pomieszczenia oraz w przypadku kuchni i łazienki zwróćmy uwagę na współczynnik odporności na wilgoć. Dzięki temu idealnie dopasujemy żarówki do naszych potrzeb i równocześnie zaczniemy oszczędzać.