W dobie deadline’ów i pracy przy komputerze wydajność jest na wagę złota. Zawsze warto ją zwiększać, gdyż przełoży się to na naszą pozycję w firmie oraz jakość jej usług. Zapraszamy do zapoznania się z metodą, która pomoże wszystkim osobom pracującym przed komputerem.

Sprawdź się

W internecie można znaleźć wiele testów prędkości pisania. Wykonaj jeden z takich testów i zobacz wyniki. Jeśli mieścisz się w przedziale 150-200 znaków na minutę, piszesz na komputerze tak samo, jak długopisem. Nie wykorzystujesz potencjału, jaki oferuje to urządzenie. Jednym z jego celów jest właśnie przyspieszenie tworzenia tekstów, zaś wielu ludzi nie osiąga możliwych wyników.

Rozwiązanie

Pisanie bez wzrokowe jest odpowiedzią na problem niskiej wydajności. Jest to technika szybkiego pisania opierająca się na wykorzystaniu wszystkich dziesięciu palców do pisania oraz patrzeniu prosto na ekran. Umożliwia ona zwiększenie wydajności do 500 znaków na minutę, a najlepsi osiągają wynik około 1000 znaków na minutę. Jak widzisz, możesz wielokrotnie poprawić swoje rezultaty niewielkim nakładem energii.

Jak to zrobić?

Pisanie bez wzrokowe jest jedną z cenniejszych kompetencji na rynku pracy, zatem w internecie znajdziesz wiele kursów umożliwiających opanowanie tej techniki. Przeprowadzą Cię one przez szczegóły techniczne takie jak prawidłowa pozycja ciała, poprawne ułożenie palców na klawiaturze oraz przypisanie klawiszy odpowiednim palcom.

Regularna praktyka sprawi, że w ciągu około miesiąca znacząco podniesiesz poziom wydajności pracy przy komputerze, dzięki czemu będziesz efektywniej zarządzał swoim czasem oraz zyskasz w oczach pracodawcy.