Dbamy o dobór odpowiednich lamp do naszego domu, a powinniśmy też zastanowić się nad właściwym zastosowaniem oświetlenia miejsca pracy. Czy wystarczy tylko zastosować ogólne, czy lepiej postawić na oświetlenie miejscowe?

Oświetlenie miejsca pracy – o czym pamiętać?

W firmach powinno się połączyć ogólne i oświetlenie miejscowe. Podstawowe może być rozproszone, nie rażące w oczy. Powinno dawać komfort swobodnego przemieszczania się po całej powierzchni firmy. Najlepiej zastosować światło chłodniejszej barwy – dodaje energii i poprawia koncentrację, a te elementy są niezmiernie istotne w przedsiębiorstwie.

Oświetlenie miejscowe w biurze

Oprócz możliwości poruszania się po siedzibie firmy często potrzeba również wykonać czynności precyzyjne. Wówczas przydaje się oświetlenie miejsca pracy o charakterze zadaniowym. Lampka powinna mieć moc do około 1200 lumenów i również dawać światło zimnobiałe. Dzięki temu będziemy bardziej efektywni i skuteczni w naszych zawodowych działaniach.

Odpowiednie doświetlenie przestrzeni do pracy sprawia, że wolniej się męczymy, jesteśmy bardziej skoncentrowani na zadaniach i lepiej znosimy całodniowe wysiłki.