Ponieważ salon to bez wątpienia najważniejsze miejsce w każdym domu oraz w pewnym sensie jego serce, warto postarać się o to, aby było to miejsce przyjemne i estetyczne. Jak zatem sprawić, aby nasz salon wyróżniał się spośród innych? Oczywiście warto zadbać o odpowiednią aranżację oraz meble, ale równie ważne mogą okazać się dekoracje ścienne. Dobrym pomysłem może być mapa świata z drewna z nazwami poszczególnych krajów umieszczona w centralnej części salonu.

  1. Jak sprawić, by salon był piękniejszy?
  2. Mapa świata z drewna na ścianę – Doskonała dekoracja
  3. Mapa drewniana – Dlaczego warto ją kupić?
  4. Drewniane mapy świata – Co w zestawie?

1. Jak sprawić, by salon był piękniejszy?

Istnieje wiele sposobów na dekorację wnętrz i nadawanie im przyjemnego i estetycznego wyglądu. Tak naprawdę wszystko zaczyna się od koloru ścian, który wybierzemy. Następnym ważnym elementem są meble, które mogą być dobrane pod kolor, albo kontrastować, nadając wnętrzu nowoczesnego stylu. Warto zwrócić uwagę na drobne elementy, takie jak poduszki na kanapie, czy firany i zasłony lub rolety.

W salonie należy także zadbać o odpowiednie oświetlenie. Dobrze, aby kanapa stała blisko okna. To pozwoli na relaks i czytanie książek przy naturalnym świetle. Zadbaj także o to, aby w pomieszczeniu tym znalazły się rośliny. Zastanawiasz się co powinno wisieć na twojej ścianie? Możliwości jest kilka. Mogą to być zdjęcia z wakacji lub bliskich nam osób, plakaty w antyramie lub obrazy. Doskonałym pomysłem będzie również drewniana mapa świata, która nie zna granic stylu i nadaje wnętrzu elegancji i charakteru. Dodatkowo, dzięki temu, że mapy wykonane są w różnych wariantach kolorystycznych, można dopasować ją do każdej ściany.

2. Mapa świata z drewna na ścianę – Doskonała dekoracja

Drewniana mapa to wspaniała dekoracja, która świetnie sprawdzi się w każdej specyfice mieszkania i w niemal każdym stylu. Mapa będzie wyglądać dobrze we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym, skandynawskim, hampton, a także w stylu industrialnym.

Montując na ścianie mapę z drewna, nadasz wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, ale też podkreślisz swój indywidualny styl. Mapę świata bardzo łatwo można skojarzyć z podróżami, zatem jej posiadacza można uznać za osobą otwartą, lubiącą podróżować i poznawać nowe kultury i zwyczaje.

3. Mapa drewniana – Dlaczego warto ją kupić?

Mapy drewniane są dekoracjami wysokiej jakości, które znacznie podnoszą standard wnętrza, w którym się znajdują. Stanowią idealny dodatek dla osób, które kochają podróże. Oczywiście drewnianą mapę można powiesić nie tylko w salonie, ale także w biurze, czy w pokoju dziecięcym.

Jak wiadomo dzieci są bardzo ciekawe świata i bardzo chętnie chłoną wiedzę na jego temat. Mapa w pokoju dziecięcym świetnie wprowadzi dziecko w świat podróży od najmłodszych lat. Będzie doskonałym narzędziem do przyswajania wiedzy na temat ulokowania kontynentów oraz odległych krajów, ale też inspiracją do odkrywania nowych miejsc.

4. Drewniane mapy świata – Co w zestawie?

Decydując się na zakup tego rodzaju dekoracji, warto wiedzieć, że mapa świata z drewna jest dostępna w różnych wariantach kolorystycznych. Jest to szczególnie ważne, kiedy dobieramy mapę do gotowego pomieszczenia. Dodatkowo mapa występuje w różnych rozmiarach, dzięki czemu z łatwością można wybrać idealną do konkretnego pokoju.

Drewniane mapy wykonywane są ręcznie, co dodatkowo podkreśla ich wyjątkowość. Zestaw zawiera 7 dużych elementów, 45 wysp, szablon oraz instrukcję montażu.