Światło ma nie tylko funkcję praktyczną – oświetlania naszej przestrzeni i sprawiania, że możemy się bezpiecznie przemieszczać, bez potknięć i upadków. W domu stosuje się trzy rodzaje światła: główne, funkcyjne oraz dekoracyjne. Z naszego tekstu dowiesz się, oświetlenie akcentowe co to jest i jak je z powodzeniem stosować w swoim domu.

Oświetlenie akcentowe co to jest? Dekoracyjne oświetlenie inspiracje gdzie można znaleźć?

O ile dwa pierwsze dają szansę poprawienia komfortu użytkowania wnętrz, to lampy dekoracyjne (akcentowe) bardziej budują nastrój i podkreślają konkretne akcenty w domu. Dzięki nim możemy wyrzeźbić światłem sufit podwieszany, wyeksponować porcelanę na półkach. Pozwala na uzyskanie ciekawych efektów.

Akcentowe świetlenie inspiracje gdzie i jak je użyć?

Jeśli chcemy zastosować dekoracyjne oświetlenie inspiracje można czerpać z poradników, magazynów prezentujących aktualne trendy modowe, a także ze stron internetowych. Możliwości jest naprawdę wiele i dzięki nim bez problemu znajdziemy rozwiązanie, które doda uroku naszym wnętrzom. Bawmy się światłem i pozwólmy, żeby przykuwało uwagę i zachwycało odwiedzających nas gości. Niech oświetlenie stanie się głównym akcentem dekoracyjnym w naszym domu.