Społeczeństwo wokół zaczyna być coraz bardziej świadome, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne. Pojawiają się programy ochrony przyrody, sporo mówi się o segregacji odpadów. A jak przekłada się to na utylizację źródeł światła? Jeśli chciałbyś wiedzieć, zużyte żarówki gdzie wyrzucać? Albo jeśli zastanawiasz się gdzie wyrzucać żarówki energooszczędne, to jest to tekst dla Ciebie. Pokażemy jak poradzić sobie z oboma produktami, które nie nadają się już do użytku.

Tradycyjne produkty – zużyte żarówki gdzie wyrzucać?

Klasyczne żarówki wolframowe nie są uznawane za odpady niebezpieczne, dlatego bez problemu i w zgodzie z prawem można je wyrzucać po prostu do kosza, razem z innymi śmieciami.

Gdzie wyrzucać żarówki energooszczędne LED?

W ich przypadku sprawa jest jednak nieco bardziej skomplikowana. Ze względu na znajdujące się w nich różnorodne substancje i układy elektroniczne, nie mogą być wyrzucane po prostu do kosza. W ich przypadku należy wyrzucić je do specjalnych elektrokoszy lub oddać w punkcie zbiórki odpadów elektronicznych. To jedyna, właściwa forma utylizacji odpadów tego typu.