Szanowny czytelniku! W dzisiejszych czasach człowiek na każdym kroku spotyka się z hasłami promującymi oszczędzanie. Oszczędzamy energię, oszczędzamy pieniądze, oszczędzamy zasoby naturalne – w zasadzie oszczędzamy wszystko.

oświetlenie fotowoltaiczne

Po latach nadmiernej eksploatacji naszej planety, doszliśmy w końcu do wniosku, że jeśli tak dalej pójdzie, za chwilę zmienimy ją w pył i nie pozostawimy sobie miejsca do życia. Odezwały się nasze dobre pobudki i troska o własne zdrowie – postanowiliśmy wprowadzić w życie tryb ultraoszczędny. Coraz więcej miast montuje na swoich ulicach oświetlenie fotowoltaiczne, które jest całkowicie samowystarczalnym rodzajem oświetlenia.

oświetlenie solarne uliczne

Zmniejszamy zużycie prądu, który i tak produkujemy już coraz częściej przy pomocy źródeł odnawialnych. Inne miasta wprowadzają oświetlenie solarne uliczne, czyli po prostu korzystają z energii słonecznej, która w dzień zasila lampę, by ta w nocy mogła świecić, nie zużywając prądu produkowanego w inny, bardziej nieekologiczny sposób. Czy taki boom na oszczędzanie przetrwa? Chwilowo ma się świetnie – coraz więcej z nas zaczyna połykać bakcyla życia “less waste” – i oby tak dalej!