Podczas gdy projektowanie łazienki bez okien jest często zagadką, wybór odpowiednich kolorów może być jeszcze bardziej skomplikowany. Chyba że podążasz za kilkoma prostymi zasadami, które są łatwe do wprowadzenia w życie, ale mają efekt blefowania dla wygodnej i zapraszającej łazienki, bez względu na to, jaki jest rozmiar!

Jakie kolory do łazienki bez okna? Komfort wizualny w łazience bez okien.

Najczęstszym błędem w doborze kolorów do łazienki bez okien? Uwielbiają jaskrawość bez myślenia o wygodzie. Innymi słowy, połączyć białe, bardzo jasne, nawet refleksyjne farby i powłoki z maksymalną ilością szkła, metalu i błyszczących powierzchni. Oczywiście, taki układ skutecznie odbija światło. Zazwyczaj za dużo!
Z jednej strony zbyt duża lub słabo oświetlona biel powoduje słynny efekt kliniczny, zimną atmosferę z surowym białym światłem, niezbyt przytulną. Po drugie, odbijanie światła od każdej dostępnej powierzchni jest często bardzo niewygodne, powodując dyskomfort wzrokowy w dłuższej perspektywie. Mówiąc wprost, kąpiel w łazience bez okien, która jest zbyt jaskrawa, męczy oczy, a ty nawet nie słyszysz o potencjalnych bólach głowy. Strzeżcie się zatem z góry przyjętych pomysłów i uważajcie na powierzchnie białe, neonowe lub refleksyjne.

jakie kolory do małej łazienki bez okna

Jakie kolory do małej łazienki? Ciepło i jasność w łazience bez okien.

Podstawowa zasada jest prosta: w łazience bez okien, kolory i oświetlenie powinny idealnie zastąpić naturalne światło dwoma hasłami: jasne kolory, ciepłe światło. Albo ciepłe kolory i jasne światła! Nie da się ich rozdzielić.
Najgorszy scenariusz? Zimny kolor, białe oświetlenie i jedno źródło światła. Aby odtworzyć miękkość światła dziennego w łazience bez okien, lepiej jest pomnożyć ilość punktów świetlnych: światło sufitowe, lustro górne lub wieża, oświetlenie ścienne, reflektory punktowe pod prysznicem, itp. Ta dodatkowa sztuczka? Możesz wybrać jedno lub więcej przyciemniających się świateł, aby dostosować ich intensywność do makijażu, nie robiąc bałaganu, lub wziąć kąpiel w stylu spa.
Jeśli wybrany kolor jest zimny, należy go ogrzać przez dotknięcie słonecznych kolorów i/lub przez wiele ciepłych, kolorowych źródeł światła.
Jeśli jednak wybrany kolor jest ciepły, należy go przyciemnić miękkim światłem, aby uniknąć efektu oślepienia.

jakie kolory w małej łazienki bez okna

Właściwy kolor dla łazienki bez okien. Aranżacje

Nie dowiesz się, że istnieje jeden, jednokolorowy kolor do dekoracji łazienki bez okien. Raczej powiedzą ci, że są pewne kolory, które są łatwiejsze do dopasowania niż inne! Ogólnie rzecz biorąc, jasne i ciepłe kolory są powszechnie zalecane, ponownie w celu symulacji efektów naturalnego światła: zabarwiona biel, kość słoniowa, krem, beż, świeża żółć, miąższ różowy… i nie ma potrzeby trzymania się jednego koloru. Odcienie mogą być mieszane, zmiękczone i zmodernizowane z akcentami bieli, szarości, czerni lub nawet innych ciepłych kolorów. Miód, curry, terakota, brzoskwinia, cytryna lub mango, każdy z nich jest ulubionym. Nie przesadzając z tym, jeden dominujący kolor i jeden lub dwa drugorzędne kolory są więcej niż wystarczające!

łazienka bez okna aranżacje
Dla tych, którzy marzą o nowoczesnej łazience bez okien w szarości, betonie, czerni i bieli, nic nie jest niemożliwe. Po raz kolejny pomyślimy po prostu o ociepleniu atmosfery rozproszonymi źródłami światła, żarówkami o ciepłych kolorach i dotknięciach kolorów dostosowanych do każdego gustu, od pomarańczowego po waniliowy.
Ciepłe kolory, na pewno, nie dzięki? Zastrzegamy je tylko dla świateł, ale dodajemy nuty kontrastowych kolorów, aby uniknąć białego lub jednolitego szarego, na przykład zielonych roślin, koszy z czarno-białymi wzorami lub efektu niebieskich płytek cementowych. Inną możliwością jest dodanie tekstury do mebli i okładzin ściennych, aby złapać światło i rozbić nadmiar połysku!

Zapraszamy do odwiedzenia strony – Okna Gdańsk Okna.gd