Szukając właściwego oświetlenia do naszych domów, powinniśmy zadać sobie wiele pytań związanych ze stroną techniczną i wizualną produktu. Żarówki jakie wybrać, żeby właściwie oświetlić kuchnię lub łazienkę? Co sprawdzi się w sypialni albo jak oświetlić sufit podwieszany? A nawet w przypadku żarówki ile lumenów powinna mieć, żeby odpowiednio oświetlić przestrzeń?

Oświetlenie domów – żarówki jakie wybrać?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup energooszczędnych żarówek LED. Pozwala to na znaczne obniżenie rachunków za prąd. Warto też wspomnieć, że ceny tego typu produktów w ostatnim czasie również uległy obniżeniu, więc nie jest to też aż tak wielka inwestycja na start.

Dobór światła – żarówki ile lumenów powinny mieć?

Nie ma jednej słusznej wartości. Uznaje się, że na jeden metr kwadratowy powinno przypadać 200 lumenów. Dzięki temu możemy w łatwy sposób przeliczyć ile ogólnie lumenów będzie nam potrzebnych do poszczególnych pomieszczeń. Nie zapominajmy jednak, żeby ich ilość dopasować do funkcji wnętrza. Inaczej będzie się to kształtowało w kąciku do relaksu, a inaczej w gabinecie do pracy.