Blaty nie są tylko elementem mebli kuchennych. Niezależnie od tego, czy remontujesz czy budujesz nowy dom, musisz podjąć wiele trudnych decyzji, zwłaszcza jeśli chodzi o projekty kuchni i łazienki. Trzeba wziąć pod uwagę takie kwestie, jak podłogi, płytki, kolory ścian, meble i blaty. W tym miejscu warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy blaty kuchenne muszą pasować do łazienkowych?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Tak naprawdę nie ma powodu, dla którego kuchenny blat musiałby pasować do łazienkowego. Jeśli jednak zależy ci na spójnej koncepcji, możesz użyć takich samych wykończeń.

Zastosowanie płyt mineralno – akrylowych

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na blaty kuchenne i łazienkowe, w obu przestrzeniach sprawdzą się płyty mineralno – akrylowe, które są trwałe, odporna na wilgoć, plamy, wysokie temperatury oraz zarysowania i inne uszkodzenia. Dodatkowo materiał cechuje się wyjątkową termoplastycznością i można łączyć go bez spoin. Takie rozwiązanie powala na tworzenie imponujących i niepowtarzalnych powierzchni, które będą nie tylko oryginalne, ale także estetyczne. Kuchnia i łazienka to szczególne miejsca, dlatego ważne jest, aby były urządzone praktycznie i funkcjonalnie. Płyty Hi-macs spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

Na zwrócić uwagę przy aranżacji kuchni i łazienki?

Jeśli łazienka, o której mowa, to toaleta znajdująca się przy kuchni, możesz rozważyć dopasowanie blatów, aby jedna przestrzeń płynnie przechodziła w drugą. Jeśli jednak łazienka znajduje się w innej części domu lub na innym piętrze, nie ma potrzeby dopasowywania blatów. Zamiast tego możesz pomyśleć nad stylami, które będą się wzajemnie uzupełniać. Na przykład, kuchnia jest urządzona nowocześnie, a szafki są zwieńczone płytą mineralno – akrylową, to do łazienki wybierz coś, co będzie korespondowało ze sobą, nie konkurowało. Wybór różnych blatów do różnych przestrzeni sprawdza się dobrze, gdy w całym domu są inne elementy, które wszystko ze sobą spajają. Może to oznaczać wybór uzupełniających się kolorów ścian, jednego stylu podłogi, który rozchodzi się po całym domu lub określonego elementu projektu, który powtarza się we wszystkich pomieszczeniach.

W dzisiejszych czasach coraz więcej właścicieli domów i projektantów tworzy piękne domy, które nie zawsze przestrzegają konwencjonalnych zasad projektowania. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w łazience zainstalować blat kuchenny – ważne, żeby spełniał swoje zadanie, a przełamywanie konwencji może okazać się strzałem w dziesiątkę.