Gniazdka oraz włączniki to niezbędny element każdej jednej instalacji elektrycznej. Bez nich ani rusz. Na rynku mamy wiele wzorów oraz całą gamę kolorystyczną tych produktów. Czasem naprawdę ciężko się zdecydować, które wybrać. Jednak przy wyborze musimy sugerować się stylem i wystrojem mieszkania by wszystko do siebie pasowało.

Czym kierować się przy wyborze gniazd i włączników

Przy wyborze osprzętu elektronicznego ( zazwyczaj montowanego w końcowej fazie przyłącza elektrycznego lub po generalnym remoncie) kierujemy się przeważnie estetyką oraz kolorystyką jaka nam pasuje do wnętrza. A naprawdę mamy w czym wybierać. Jednak przy wyborze takich produktów powinniśmy zwrócić także uwagę na ich bezpieczeństwo. Jest ono potwierdzone certyfikatami lub odpowiednimi atestami. Montaż gniazdka oraz jego funkcjonalność także odgrywają tutaj istotną rolę. Każde domowe gniazdko powinno posiadać styk ochronny ( bolec) lub dwa styki boczne. W pomieszczeniach, gdzie istnieje możliwość zachlapania gniazdka (łazienka, kuchnia) najlepiej wybrać gniazdka z ochronną klapką. Uniemożliwia ona dostanie się wody do gniazdka. Jeżeli posiadamy małe dzieci to warto zakupić gniazda posiadające ochronki torów prądowych ( uniemożliwi to włożenie palca lub przedmiotu w otwór gniazdka.

Bogactwo wzorów i kolorów.

Na rynku istnieje wiele firm mających bardzo szeroką ofertę przeróżnych modeli , wzorów oraz kolorów gniazdek i włączników elektrycznych. Najczęściej wybierane są jednak te najbardziej proste i klasyczne jednak i te bardziej różnorodne także cieszą się coraz większą popularnością. W sklepach stacjonarnych zazwyczaj są tylko te najczęściej wybierane modele. Decydując się na inne musimy złożyć specjalne zamówienie co wiąże się z okresem oczekiwania na produkt. Na rynku dostępne są modele włączników praktycznie przylegające do ściany jak i od niej odstające. Materiał, z którego są wykonane także jest różnorodny : plastik, szkło, drewno, marmur czy korian. Wybierając te ekskluzywne musimy liczyć się, że więcej za nie zapłacimy. Jeżeli chodzi o kolory to jest ich cała gama. Najbardziej popularne nadal są biały i ecri. Niedawno do nich dołączyły także odcienie szarości i grafitu.

Jaki kolor wybrać?

Istnieje masa kolorów i wzorów gniazdek elektrycznych. Jaki będzie najbardziej odpowiedni do nas? To wszystko zależy od stylu oraz dodatków kolorystycznych we wnętrzu. Kryterium, które jest bardzo istotne przy wyborze kolorów gniazdek i włączników to przede wszystkim kolor ścian. Jeżeli nie chcesz, aby osprzęt elektryczny przykuwał uwagę i był ważnym elementem aranżacji to wybierz kolor zbliżony do koloru ścian. Natomiast kiedy chcesz, aby był istotnym elementem wystroju wyróżnij go odznaczającym się wzorem i kolorem. Jednak musisz pamiętać, żeby współgrał ze stylem w jakim jest pomieszczenie. Dawniej w całym domu montowano jednakowe włączniki i gniazdka. Teraz już się od tego odchodzi. Inne możesz zamontować w łazience a jeszcze inne w sypialni czy salonie. Bardzo duży wybór przeróżnych modeli, wzorów oraz kolorów posiada firma Ospel Aria https://e-domus.com.pl/3014-aria-ospel. Produkty tej firmy stanowią innowacyjne rozwiązanie dla wielu styli i gustów. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Ponadto wszystkie produkty są wykonane z najwyższą dokładnością, posiadają atesty bezpieczeństwa oraz gwarancję.

Osprzęt elektryczny bardzo się rozwinął na przełomie ostatnich lat. Możemy dowoli wybierać produkty, które będą ściśle pasowały do naszego mieszkania. Oferta gniazdek i włączników jest tak ogromna, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.