Biurko to przestrzeń istotna – zarówno dla młodych użytkowników, jak i dorosłych, którzy spędzają przy nim co dzień wiele godzin. Dlatego tak ważne jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie go, dzięki któremu będziemy mogli uczyć się i pracować w komfortowych i bezpiecznych dla naszego zdrowia warunkach. Jakie powinno mieć prawidłowe oświetlenie biurka? Oświetlenie biurka ile lumenów powinno mieć? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Prawidłowe oświetlenie biurka – ustawienie w przestrzeni

Jeśli mamy taką możliwość zadbajmy o to, żeby umieścić nasze biurko jak najbliżej okna. Światło naturalne jest najlepszym możliwym. Aktywizuje, dobrze wpływa na koncentrację i samopoczucie.

Oczywiście, nie można zrezygnować całkiem z oświetlenia sztucznego. Trzeba znaleźć odpowiednią lampę na biurko, dającą mocne światło miejscowe.

Jaką lampę na biurko wybrać? Oświetlenie biurka ile lumenów?

Źródło światła powinno znajdować się około 35 centymetrów nad poziomem blatu. Powinno dawać zimne światło, wzmagające koncentrację i dodające energii. W zależności od koloru biurka powinniśmy dobrać inną moc. Nie powinna ona przekraczać 1500 lumenów.

Odpowiednia lampka to podstawa do dobrej i efektywnej pracy. Zadbajmy o jak najlepsze warunki do działania.