Każda sypialnia powinna mieć swój klimat. Najgorsze co można zrobić, to urządzić ją z wykorzystaniem przypadkowych elementów. A przecież jest to miejsce, które ma dawać poczucie bezpieczeństwa, komfortu i wprowadzać w stan relaksu. W odróżnieniu od innych pomieszczeń w mieszkaniu, wygląd każdej sypialni należy dostosować tylko do własnego ‘widzimisię’. Trendy bowiem przeminą, a aranżacja tego pomieszczenia, musi nadal odpowiadać gustom lokatorów. Najczęstszym, a zarazem najbardziej uniwersalnym pomysłem na wnętrze sypialni jest urządzanie je w kolorze białym. W sypialni białe meble są pewnego rodzaju gwarancją nieprzemijalności. Kolor ten bowiem nigdy nie wyjdzie z mody. Jest ponadczasowy. Co więcej, dzięki temu, że zawsze świetnie współgra z innymi barwami, może być wręcz wymarzonym filarem budowania konceptu na całą sypialnię.

1. Biała sypialnia nie musi być nudna

2. Na jakie białe meble postawić?

3. Biała sypialnia w różnych odsłonach

Biała sypialnia nie musi być nudna

Biel w sypialni od lat cieszy się dużą popularnością. Zastosowanie tego koloru jako dominującego w niewielkich sypialniach, sprawia że stają się ona optycznie większe i przejrzyste. Biel odnajdzie się zarówno w stylu klasycznym, jak i modernistycznym czy skandynawskim. ‘Biała sypialnia’ dla każdego będzie oznaczała co innego. Można ją urządzić w postaci total look, gdzie punktem wyjścia są meble do sypialni białe wysoki połysk oraz współgrające z nimi dodatki i akcesoria. Innym rozwiązaniem jest ‘twist’, czyli np. urządzenie sypialni w trzech kolorach w tym z wyraźną dominacją białego. Białe meble w tym przypadku można skontrastować z butelkową zielenią lub głębokim granatem poduszek i zasłon. Sypialnia urządzona w różnych odcieniach bieli, z pewnością się nie znudzi, a jednocześnie gwarantuje ponadczasowość mimo zmieniających się trendów wnętrzarskich.

Na jakie białe meble postawić?

W dużej mierze to właśnie wybór wyposażenia do sypialni decyduje o jej stylu. Kolor daje bowiem nieograniczone możliwości aranżacyjne, a o charakterze wnętrza dbają przede wszystkim meble. Największą bolączką wielu salonów meblowych jest powtarzalność. Mimo tego, że na rynku nie brakuje producentów meblowych, to w momencie intensywnych poszukiwań wymarzonego wyposażenia, okazuje się, że wszystkie produkty są do siebie zbliżone koncepcyjnie. Dlatego dużą świeżość wnoszą meble do sypialni białe wysoki połysk. Innowacyjna kolekcja Futura zwraca uwagę swoją lekkością i delikatnością. Modernistyczny charakter mebli podkreśla przede wszystkim szafa. Układ jej wnętrza można dopasować do swoich potrzeb, a geometryczne elementy na frontach w postaci przecinających się linii, sprawiają że kolekcji z pewnością nie można określić ‘nudną’. Dopełnieniem szafy jest oczywiście łóżko, na którym także dominuje biały połysk. Pochylony zagłówek mebla, przypadnie do gustu wszystkim fanom nocnych maratonów książkowych lub filmowych. Uzupełnienie kolekcji Futura stanowi komoda oraz stoliki nocne, na których bez problemu znajdzie się miejsce m.in. na lampkę nocną klimatycznie oświetlającą wnętrze.

Biała sypialnia w różnych odsłonach

Białe meble w sypialni to absolutna podstawa dla miłośników aranżacji tego pomieszczenia w bieli. Dlatego, by nadać mu konkretnego stylu, warto pamiętać również o ważnej roli dodatków. W stylu skandynawskim dominujący kolor na meblach, można przełamać beżami lub szarościami. W pokoju sypialnianym nie powinno zabraknąć zasłon, które mogą stworzyć wspomniany delikatny kontrast. W stylu boho natomiast, sterylną biel wnętrza zestawia się z kolorami ziemi na narzucie na łóżko lub donicach stojących na stoliku nocnym. W białych wnętrzach glamour pojawiają się złote detale lub kryształki w postaci np. luksusowego żyrandola.

Biała sypialnia ma charakter ponadczasowy. To jedno z bezpieczniejszych rozwiązań, jeśli ktoś urządza wnętrze na kilka lat. Białe meble połysk odnajdą się w każdym stylu, a przy tym rozjaśnią przestrzeń i sprawią, że sypialnia będzie wyglądała na większą. Wnętrze urządzone w ten sposób, sprzyja odpoczynkowi fizycznemu, ale przede wszystkim psychicznemu.